کلاس آنلاین و کلاس مجازی برای کنکور


امروزه با پیشرفت تکنولوژی و استفاده ی گسترده از اینترنت در بین کشورهای مختلف، امکان برگزاری کلاس‌های آنلاین و آموزش‌های الکترونیکی به علت کمبود هزینه‌های رفت و آمد رایج شده است. کلاس آنلاین یا آموزش مجازی، به کلاس‌های آموزشی گفته می‌شود که با به کارگیری از تکنولوژی‌های جدید آموزشی به دانش آموزان و دانشجویان آموزش آنلاین می‌دهد. 

با فراگیر شدن ویروس کرونا در جهان رفته رفته در حال حاضر اکثر کلاس های حضوری تبدیل به کلاس آنلاین شده.

کلاس آنلاین ، ایمن ترین راه موجود در حاضر برای برگزاری دوره های آموزشی هست چونکه امکان انتقال ویروس رو نخواهد داشت.

از نظر هزینه به صرفه تر است چون شما وقتی که برای رفت و آمد به کلاس از بین نخواهد رفت و از طریق موبایل یا لبتاپ مستقیم به کلاس دسترسی خواهید داشت.

 

کلاس آنلای

معرفی کلاس‌های آنلاین

کلاس آنلاین یک محیط آموزشی است که در آن محدودیت‌های زمانی و مکانی برای شرکت کننده‌ها وجود ندارد و استاد و شاگرد می‌توانند در بستر اینترنت با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و تعامل داشته باشند به گونه ای که دانشجو میتواند به راحتی سوالات خود را مطرح کند و استاد پاسخ دهد. نکته اصلی که باعث جذابیت کلاس‌های آنلاین شده است این است که امکاناتی فراهم می‌شود تا افراد بتوانند از سرتاسر ایران در کلاس حضور داشته باشند.

 

انواع کلاس آنلاین و نحوه ی برگزاری آن‌

کلاس‌های آنلاین به دو دسته تقسیم بندی می‌شوند.

کلاس‌های آنلاین بدون مدرس و ویدئو محور و کلاس‌هایی که با حضور مدرس برگزار می‌شوند. در کلاس‌های آنلاین ویدئو محور هیچ نظارتی از جانب مدرس وجود ندارد و دانش آموزان با منابع آموزشی آماده شده و بدون نظارت مربی شروع به یادگیری میکنند.

اینگونه کلاس‌ها رایج ترین نوع برگزاری کلاس‌های آنلاین است که مدرس ممکن است فقط به ارزیابی دانشجویان بپردازد. در اینگونه کلاس‌ها یک ویدئو آموزشی به دانشجو داده می‌شود تا مشاهده کند و در نهایت ممکن است یک آزمون آنلاین وجود داشته باشد.